Görme Engelliler

Hasan Ali Yücel İlköğretim Okulu

Tarihçemiz ve okulumuz hakkında bilgi

Tarihçemiz: Okulumuzun inşaatına 1998 yılında başlanmış ve 1999 yılında inşaatı tamamlanmıştır. Okul inşaatına Polatoğlu İlköğretim Okulu olarak başlanmış, daha sonra bu isim Hasan Ali Yücel İlköğretim Okulu olarak değiştirilmiştir. Okul 1999-2000 yılında Eğitim ve Öğretime başlamıştır.Okulumuzun inşaatına 1998 yılında başlanmış ve 1999 yılında inşaatı tamamlanmıştır. Okul inşaatına Polatoğlu İlköğretim Okulu olarak başlanmış, daha sonra bu isim Hasan Ali Yücel İlköğretim Okulu olarak değiştirilmiştir. Okul 1999-2000 yılında Eğitim ve Öğretime başlamıştır.

Binanın Özellikleri    : Okul yapışık üç bloktan ve üç kattan oluşmuştur. Okulumuz bünyesinde 44 derslik, İlköğretim bölümünde 27 şube Orta öğretim bölümünde 25 şube, Ana Sınıfı olarak 3 derslik ve 6 şube, 1 Müdür Odası,3 Müdür Yardımcısı odası,1Rehber öğretmen odası, 1 Öğretmen odası ve Tuvaletler mevcuttur. Bunların dışında 1 Kütüphane, 1 Bilişim Teknolojileri sınıfı, 1 Resim Atölyesi, 2 Teknoloji Tasarım Sınıfları, 1 Fen laboratuarı bulunmaktadır. Okulun iki girişi bulunmakta ve bir tanesi ana giriş olarak kullanılıp okulun kuzey tarafında yer almaktadır. Okulun etrafı koruma duvarıyla çevrili olup, bahçe kapıları okul giriş-çıkışı dışında kapalı tutulmaktadır.

Laboratuar : .Okulumuzun 1 adet Fen laboratuarı bulunmaktadır. Derslere yardımcı olmak üzere öğrencilerin kullanımına açılmaktadır. Laboratuarımızdaki eksiklikler dönem içerisinde giderilmeye çalışılmaktadır.       

Kütüphane :  Okulumuzda 1 adet kütüphane yer almaktadır. Kütüphane içerisinde bir veri tabanı sistemi kullanılarak öğrencilerin kütüphaneden düzenli yararlanmaları sağlanmaktadır.

Bilişim Teknolojileri Sınıfı: Okulumuzun BT sınıfında kullanılan bilgisayarlar toplama bilgisayarlardır ve tamir ettirilerek okula kazandırılmıştır. 11 adet  toplama öğrenci bilgisayarı ve 1 adet öğretmen bilgisayarı, 1 adet projeksiyon ve perde yer almaktadır. Sınıfımızda İnternet tesisatın eski ve modemin arızalı olmasıyla bulunmamaktadır. BT dersleri dışında öğretmenlerimizin talepleriyle bu sınıf öğretmen ve öğrencilerin kullanımına açılmaktadır.

Resim Atölyesi : Okulumuzda 1 adet Görsel Sanatlar dersinde kullanılmak üzere atölye yer almaktadır.

Bahçenin durumu : Okulumuzun kuzey ve güneye bakmak üzere bahçe alanı bulunmaktadır. Bahçemiz içerisinde ağaçlı alanımız bulunmaktadır. Ancak öğrenci oyun alanları iyileştirilmeye çalışılmaktadır.